peopleunitedforreligiousfreedom.org

...bo dobrze jest wiedzieć...

7 pytań nt. wykształcenia

Kiedy pojawiła się w naszym kraju moda na studia wyższe, w latach dziewięćdziesiątych, zupełnie zapomnieliśmy o kształceniu zawodowym. A to źle, gdyż dzisiaj brakuje takich specjalistów. Wielu jest magistrów różnorodnych kierunków bez widoków na bardziej udane życie, którzy nierzadko uciekli do innych krajów, ażeby jakoś funkcjonować, a mało jest fachowców z prawdziwego zdarzenia. W sumie Ci również wyjechali, gdyż tam zarobią naprawdę lepiej.

Każdy kto mieszkał na Wyspach Brytyjskich to dostrzegł: wszędzie pełno naszych rodaków, chociaż najczęściej można ich zobaczyć właśnie w okolicach remontów czy innych miejsc, w których potrzebni są fachowcy od budowlanej roboty. To oni właśnie maja możliwość solidnego zarobku, kiedy wyjadą za granicę. Są oczywiście osoby, które trafiają do biura i tam dobrze zarabiają, ale gdyby porównać pracowników fizycznych do pracowników zatrudnionych do pracy umysłowej proporcja niestety byłaby dosyć nierówna.

Drewno w zakładzie stolarskim
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stolarz, jak pewno każdy znakomicie wie, to osoba zajmująca się wykonywaniem mebli- np. http://pomagier.eu/. Oczywiście w pracy tej niezbędna jest właściwa wiedza, narzędzia i doświadczenie. Niemniej jednak istnieje multum firm, jakie wykonują meble na indywidualne zamówienie Klientów, a wykonaniem takich mebli w wielu przypadkach zajmują się właśnie stolarze. Zamówienie takich mebli wymaga niewątpliwie więcej czasu oraz wysiłku niż wybór gotowego już kompletu mebli, niemniej jest to odpowiednie rozwiązanie dla osób, jakie cenią sobie nieszablonowość, wysoki poziom oraz także niepowtarzalność. Wprawdzie umeblowanie wykonywane na zamówienie w wielu przypadkach są też droższe od mebli gotowych, jednak w tym wypadku z pewnością jest to dobra inwestycja, w szczególności, że Klient może na własną rękę zdecydować, jak mają wyglądać zamówione przez niego meble. Czytaj więcej tutaj http://pomagier.eu/montazmebli.html.

W sumie to zwyczajne, nasi rodacy są cenieni za pracę fizyczną, mówi się o nas, jako o konkretnych pracownikach, którzy są w stanie wykonać wiele rzeczy, mówi się o nas, iż znamy się na swoim fachu i potrafimy pracować po kilkanaście godzin dziennie. Są wytykane też negatywy, przykładowo, spożywanie alkoholu w czasie pracy, lecz przegrywają one w porównaniu z zaletami, które gwarantują nasi pracownicy. Ostatnio zaczyna się trochę zmieniać również w Polsce. Wielu młodych ludzi zastanawia się dwa razy nim wybiorą odpowiednie studia, bo w mediach słyszy się co chwila, iż po studiach nic nie ma, że panuje bezrobocie i korzystniej mieć fach w ręku niż papier, który nic nie daje. Nawet premier naszego kraju podsumował, iż „lepiej być spawaczem niż politologiem”.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-15 11:56:02
Tagi: pieniądze, studia, moda, Polacy, papier, premier